Statybų techninė priežiūra. Statybų vadovas, darbų organizavimas.
Statybinės technikos nuoma. Nekilnojamo turto pardavimai.

RU EN LT

21a. REKREACINĖS PASKIRTIES SKLYPAS KARKLĖJE, KLAIPĖDOS R.

Spausdinti puslapį

BENDRA INFORMACIJA  

www.vieta žemėlapyje

Vieta: Karklės k. Klaipėdos r.
Plotas: 21 a.
Paskirtis: Rekreacinės paskirties.

KOMUNIKACIJOS

Elektra
Vandentiekis
Kanalizacija

INFRASTRUKTŪRA

750 metrų iki jūros
1.77 km iki Olando kepurės
5.8 km iki Girulių traukinių stoties
13.3 km iki Klaipėdos centro
12.2 km iki Klaipėdos autobusų ir geležinkelio stočių
18 km iki Palangos centro
24.3 km iki Palangos aerouosto
30 km iki Šventosios centro
5.8 km iki parduotuvės Maxima
300 metrų iki Žilvičio stovyklavietės
4.5 km iki Pasakos stovyklavietės

APIE SKLYPĄ

Sklypo paskirtis – rekreacinė.

Karklė – etnografinis kaimas Klaipėdos rajone, Pajūrio regioniniame parke, 5 km į šiaurę nuo Girulių, prie Baltijos jūros. Etnokultūrinis draustinis. Seniūnaitijos centras.Yra etnokultūrinis parkas, informacinė ekspozicija apie gintaro istoriją, vaikų poilsiavietė, paplūdimiai, išlikusios senos sodybos. Kaimo pietvakariuose yra unikali molinga jūros pakrantės atodanga, garsusis Olando kepurės skardis (24 m virš jūros). Yra turizmo centras „Žiogelis“ ir keletas vasaros stovyklų vaikams.

Šalimais yra Pajūrio regioninis parkas. Parko plotas 5602 ha, jūra užima 54 proc., miškai 36 proc.

Netoliese unikalus liekaninės kilmės Plazės (Plocio) ežeras, žemyninės kopos, Baltijos jūros 18–20 m aukščio skardis – Didysis Pajūrio klifas, ledynmečio riedulynas jūros pakrantėje, Olandų kepurės kalnas – orientyras jūreiviams ir žvejams senovėje ir dabar. Savita kopų, pajūrio lygumos pievų ir miškų augalija bei gyvūnija, Baltijos jūroje, Kalotės bei Plocio ežeruose perintys ir besiilsintys migracijų metu vandens paukščiai.

Parke bangos nuolat skalauja krantą, atsiveria skardžiai su virstančiais medžiais. Karklė pasižymi unikalia Lietuvoje molinga jūros pakrantės atodanga, kurios aukščiausia vieta (24 m virš jūros lygio) vadinama Olando kepure.

Olando kepurė – 24,4 m aukščio skardis arba klifas Lietuvai priklausančioje Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės. Prieš 12–15 tūkst. m. suformavo Baltijos ledynas.

Olando kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, todėl XIX a. pr. pastatyti navigaciniai ženklai ir nuo tada žymima žemėlapiuose. Čia atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Čia, pajūryje ir jūroje, daug didelių akmenų, o paplūdimiai nukloti vandens ir laiko nugludintų akmenų sluoksniu. Išliko paskutiniosios natūralios smėlio kopos šiauriau Klaipėdos. Jūroje yra vertingų žuvų nerštaviečių, čia telkiasi dideli žiemojančių paukščių būriai.

Žvejybos mėgėjams Karklė paranki vieta nuleisti savo katerius. Iš šios vietos lengvai ir greitai pasiekiamos žvejybos vietos.
Povandeninio nardymo mėgėjai taipogi turi galimybę rasti įdomių povandeninių objektų tokių kaip didelių akmenų sangrūdos, nuskendę laivai.

Pėsčiomis galima pasiekti pačias nuostabiausias parko vietas. Įdomiausias vietas galima aplankyti dviračiais. Maudytis bei kaitintis saulėje labiausiai tinka paplūdimiai prie „Žuvėdros“ poilsio stovyklos ir Nemirsetoje.

Karklė nuostabi vieta atitrūkti nuo miesto šurmulio, kasdienybės ir pasiberti į tyros gamtos prieglobstį.

Ypatumai

Detalus planas
Elektra
Kanalizacija
Patogus privažiavimas
Vandentiekis